FOTOT/ Hapësirat e zaptuara për parkingje në të gjithë Tiranën, Bashkia operacion për lirimin e tyre! Dënohen zaptuesit

Operacioni i policise bashkiake

TIRANË-Përmes një operacioni të posaçëm Bashkia e Tiranës ka liruar në kryeqytet hapësirat e zaptuara nga persona të ndryshëm për vende parkingu, të cilët në mënyrë të paligjshme përvetësonin një hapësirë publike.

Bashkia njofton përmes një postimi në Facebook se individët e papërgjegjshëm janë ndëshkuar me masa administrative.

"Çdo ditë, në çdo lagje, në çdo shesh, në çdo rrugicë, aty ku zaptohet me pa të drejtë hapësira publike dhe parkimet e banorëve, me mjete rrethanore. Ndjekim me përparësi ankesat që vijnë nga komuniteti, duke liruar së bashku me kolegët e Punëtorët e Qytetit - Bashkia Tiranë, hapësirat e zaptuara, si dhe duke ndëshkuar  me masa administrative individët e papërgjegjshëm, që kryejnë këto dëmtime e zaptime të pronës së përbashkët. Stop", thuhet në postimin e Policisë Bashkiake Tiranë.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento

Komente

 • tirana re: 01/09/2021 13:31

  ku denoncohe keto shelje ?

  Përgjigju
 • Agjenti: 01/09/2021 10:26

  Futini dhe nga nje gjobe mos zene mend.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dosja Gërdeci/ S’njoftohet për seancën, shtyhet vendimi për Fatmir Mediun