E rëndë në Francë/ Po transportonin të burgosurin me furgon, i zunë pritë, vriten 2 policë (VIDEO)

E rëndë në Francë/ Po transportonin të burgosurin me furgon, i zunë pritë, vriten 2 policë (VIDEO)

Francë

Të paktën 2 oficerë të administratës së burgut u vranë  në “Eure” pasi furgoni me të cilin po transportonin një të burgosur u sulmua.

Mediat franceze shkruajnë se 2 efektivë janë vrarë dhe 3 janë të plagosur rëndë.

I burgosuri u arratis, ndërsa ministri i Brendshëm, Zherald Darmanë, njoftoi se po bëhen të gjitha përpjekjet për të gjetur kriminelët.

I arratisuri është identifikuar si Mohamed Amra, i njohur me pseudonimin “miza”, ishte i dënuar me 18 muaj për akuzën tentativë vrasje.

Sulmi dyshohet se u krijua nga një grup kriminelësh numri i të cilëve nuk dihet, por mësohet se ata kanë përdorur 2 automjete për krimin.

Pas kësaj ngjarje ka reaguar edhe presidenti francez Emmanuel Macron në llogarinë e tij X, duke u shprehur se vrasja e punonjësve të burgut është një tronditje e madhe.

“Sulmi i mëngjesit të sotëm, i cili shkaktoi vdekjen e disa punonjësve të burgut, është tronditje për të gjithë ne. Kombi qëndron pranë familjeve, të plagosurve dhe kolegëve të tyre. Po bëhet gjithçka për të gjetur autorët e këtij krimi, në mënyrë që të drejtësia bëhet në emër të popullit francez”, shkruan Macron.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:43
VIDEO/ Momenti kur kriminelët zënë pritë oficerët francezë dhe i vrasin

 

Publikohen pamjet e tmerrshme të vrasjes së 2 oficerëve të burgut të cilët u vranë nga një grup kriminelësh teksa po transportonin një të burgosur.

Në imazhet e filmuara duket se si persona të armatosur dhe me kapuçë kanë hapur zjarr drejt policisë.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024