Frika e opozitës!

Shatobriani thotë: “Ambicia për të cilën mungon talenti është krim”. Kjo opozitë ka ambicje për pushtet, jo për të përmirsuar jetën e Shqiptarë e ky është krim. Është e vërtetë se cdo qeveri e djeshme, cdo politikan i djeshëm, nuk ka cfarë të japë.

P.sh. Çfarë mund të japë Ilir Meta? Çfarë mund të japë Vangjel Dule? Apo çfarë mund të japë vetë Lulzim Basha? I cili qëkuse ka hyrë në politikë ka vetem 7 vjet në opozitë. E në këto 7-vjet e coj opozitën të protestojë me Stresin, Ujkun e Cërrikut, Lek Plepin, Linda Morinën. Të marrësh pushtetin është sakrificë. Duhet një sakrifice që ka rrisk.

E kjo sakrificë i mungon sot opozitës. Lulzim Basha, Monika Kromadhi duan pranë vetes njerëz të bindur, duan tipa made in Klevis Balliu, made in Ervin Salijani, made in Petrit Vasili etj etj. Prodhimet seri të Lulzim Bashës dhe Monikës bëjnë atë, që qeveria të tallet, te gajaset, me opozitën dhe popullin.

Një politikan i nxjerrë në pension nga populli, nuk duhet të kërkojë të rifitojë pushtëtin sepse i ka humbur gjithë kredibilitetet tek votuesit. Lulzimi, Monika, Iliri, etj etj i kanë djegur këto mundësi. Brezi im psh mban mënd Ilir Metën gjithmonë në pushtet. Kryeministër, zv.kryeministër, ministër të jashtëm, kryetar parlamenti, e tani president. Me cfarë logjike duhet ta votojë brezi im Ilirin?

Çasti për tu larguar!
Kur mund të largohesh? Si? Ndodh që zgjedhjet ta kenë në dorë fatin e një politikani, apo një grupacioni politik. Largimi apo dorëheqia në Shqipëri është një utopi, është dicka që dhe nëse ndodh, ai që largohet apo dorëhiqet kërkon me çdo kusht të jetë përseri aktiv. Të largohesh kur gjithcka shkon keq, kur pëson disfatë pas disfate.

Nuk është turp, është dinjitet. Lulzim Basha po e con opozitën nga humbja në humbje, nga turpërimi në turpërim. Lulzim Basha duhet të mbledhe këshilli kombëtar dhe të japë dorëheqien, duhet ta bëjë për PD-në jo për vete. E bën dot? Apsolutisht jo jo dhe jo. Nuk e bën sepse do pushtetin për veten e tij e nuk i rruhet për popullin.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento

Komente

 • Lulushka seshte kengetare,,por ne Rec te Shkodres do behet kengetare..: 17/06/2020 18:15

  Durimin se rradha do Ju vije te gjithve .keta muter e dine shume mire Statistiken se sa Jane vrare nga 90 e deri me sote..Simpatizantet qe e kane barkun boshe ,le tju shkojne nga mbrapa per Vizite ne Rec te Shkodres ,Si dikur Fatos Nanos...

  Përgjigju
  • Lulushkes: 18/06/2020 14:50

   Do ti kendoje b...×

Lajmi i fundit

John

Përse Ilir Meta po e lë vetëm Bashën në debatin për listat?