Frika nga koronavirusi/ Mbreti i Arabisë Saudite miraton zgjatjen e afateve të shtetërrethimit

Arabia Saudite ka miratuar një zgjatje të shtetrrethimit të vendosur në të gjithë vendin. Agjensia Shtetërore e Shtypit Saudite (SPA) raporton se shtetrrethimi ishte miratuar nga mbreti i Arabisë Saudite Salman bin Abdulaziz Al-Saud dhe që pritet të zgjasë deri në një njoftim të mëtejshëm.

Ministria e Brendshme po u kërkon njerëzve "t’i përmbahen rregullave gjatë shtetrrethimit për sigurinë e tyre", raportoi SPA. 

Arabia Saudite fillimisht filloi shtetrrethimin e saj në mars, si pjesë e një sërë masash për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në vend.

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij