Frikë në Suedi, mesfushori 28-vjeçar i kombëtares nuk mund të marrë frymë pa aparatura

Frikë në Suedi, mesfushori 28-vjeçar i kombëtares nuk mund të marrë frymë pa aparatura

Kristoffer Olsson

Frikë dhe panik për mesfushorin e kombëtares suedeze të futbollit, Kristoffer Olsson. 28-vjeçari që më herët ka luajtur edhe për Arsenalin aktualisht është pjesë e Midtjylland në Danimarkë.

Siç bën me dije Federata Daneze e Futbollit, mesfushori u rrëzua në banesën e tij disa ditë më parë pasi u godit nga një 'sëmundje ende e panjohur' dhe për momentin ndodhet i shtruar në repartin e terapisë intensive në një spital në Danimarkë.

28-vjeçari nuk mundet të marrë frymë në mënyrë të pavarur, por i duhet ndihma e një bombole oksigjeni. Klubi i tij, Midtjylland shton se një goditje në tru mund të jetë shkaktare, teksa kërkon privatësi në këtë çaste paniku për Olsson.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin