‘Frymëzohet’ Meta?! Del dhe reciton në dëborë nga Korça (VIDEO)

“Lumja ti moj Korçë lule që lë pas shoqet e tua. Si trime në ballë u sule. Te paçim përjetë hua”, këto janë vargjet që vendosi të recitojë presidenti Ilir Meta në mes të dëborës nga Korça.

I veshur trashë dhe me shall, Meta me gjestikulacione të theksuara i uron mbarësi Korçës, teksa dëbora bie pa pushim.

“Bardhësi dhe mbarësi përherë për Korçën, të parën lule!”, ka shkruar Meta në Instagram.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 22/01/2022 02:28

  Duket qe Metes i eshte ngjallur /aktori/ brenda,pasi vizitoi teatrin e Korces,megjithese poezia lidhet me mesonjetoren e pare.

  Përgjigju
 • Çepani: 21/01/2022 19:44

  Në fakt ky Like floriri,është nga ato specie që vetëm me pëllit di,se për të recituar është shok me Baftjar,Baftjar pasi për atë ka dhënë prova që e qan por kur është bërë tapë me raki Skrapari me

  Përgjigju
 • emri: 21/01/2022 18:48

  ky hajvani nuk di as gjinite e emrave ne shqip. s'ke nevoje me kete: lere te flase dhe fillon keput idiotesira pa fund. sa te zhduket.... se na i ndoti korcen

  Përgjigju
 • mimi: 21/01/2022 18:23

  e po kur thone per kete qe eshte i zgjuar.Ky eshte komplet budalla.

  Përgjigju
 • bbbbbb: 21/01/2022 18:11

  vdiqa u meka

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Prefekti i Fierit: Kemi tërhequr herë pas here efektivët pasi rrezikohej jeta e tyre nga zjarri në Pishporo

Prefekti i Fierit: Kemi tërhequr herë pas here efektivët pasi rrezikohej jeta e tyre nga zjarri në Pishporo