FSHF: Veliaj i bën presion anëtarëve të Shoqatës Rajonale të Futbollit për të manipuluar procesin zgjedhor në FSHF

FSHF: Veliaj i bën presion anëtarëve të Shoqatës Rajonale të Futbollit për të manipuluar procesin zgjedhor në FSHF

Andi Verçani

Federata Shqiptare e Futbollit në një deklaratë për mediat, akuzon kryebashkiakun Veliaj se ka bërë një bisedë  me anëtarët e shoqatës së futbollit Tirana vetëm pak orë para nisjes së punimeve, duke bërë kështu sipas FSHF-së një ndërhyrje të politikës në çështjet që i takojnë komunitetit të futbollit.

Në këtë takim kryebashkiaku, sipas FSHF-së, me një fjalor banal, i bën presion anëtarëve të shoqatës për të manipuluar zgjedhjet në FSHF, ndërsa mësuesve të edukimit fizik dhe trajnerëve të futbollit të rajonit të Tiranës u ka bërë një listim i të gjithë gjërave që duhet të bëjnë.


Lajmi kryesor:

FSHF publikoi përgjimin për Veliajn! Reagon kryebashkiaku: Shantazh për llogari të beut të saj dhe po manipulon procesin zgjedhor! Reagojnë edhe Meta e PD


M.Q./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

BDI propozon Talat Xhaferin për kryeministër teknik në Maqedoninë e Veriut

BDI propozon Talat Xhaferin për kryeministër teknik në Maqedoninë e Veriut