Ftesa e parë e Sylvinhos, ish-sulmuesi i Tiranës bashkohet me Kombëtaren

Ftesa e parë e Sylvinhos, ish-sulmuesi i Tiranës bashkohet me Kombëtaren

Taulant Seferi dhe Redon Xhixha

Vorskla Poltava në Ukrainë ka konfirmuar se Taulant Seferi ka marrë ftesë nga trajneri Sylvinho, për ndeshjen që kombëtarja shqiptare e futbollit luan në Poloni, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2024.

Në 27 mars, kuqezinjtë do përballen me polakët në ndeshjen e parë të këtij turi, me trajnerin brazilian që do debutojë në stolin e Kombëtares. 26-vjeçari Seferi është emri i parë i konfirmuar që do bashkohet në stërvitje me trajnerin e ri, teksa sulmuesi i Vorsklas ka shënuar gjashtë gola në 15 ndeshjet e elitës në Ukrainë.

Kampion me Tiranën në Superligë, sulmuesi nga Kumanova shkëlqeu në Shqipëri dhe verën e 2022 u bashkua me Vorsklan për 500 mijë euro. Tanimë Seferi vijon formën e mirë, duke merituar ftesën e kuqezinjve. 10 ndeshje ka luajtur Seferi me Kombëtaren, duke shënuar një gol.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

I riu mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, mjeku: S’ishte agresiv, kishte çrregullime humori! Prindërit nuk na sqaruan nga se vuante, e trajtuam si rast të zakonshëm

I riu mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, mjeku: S’ishte agresiv, kishte çrregullime humori! Prindërit nuk na sqaruan nga se vuante, e trajtuam si rast të zakonshëm