Fuga: E kujt i intereson se çfarë bëhet në Kosovë, sikur po zgjidhet mbretëresha e Anglisë!

Sa keq që politika i ka marrë vendin artit, letërsisë, shkencës, fesë, filozofisë.

Cfarë rënieje!

E çfarë rëndësie ka se kush zgjidhet a nuk zgjidhet kryeministër i Kosovës!!!

A thua se u caktua trashëgimtari a trashëgimtaria e mbretëreshës së Anglisë!

Një këngë e mirë, një dramë e mirë e vendosur në skenë, një studim i mirë ka mijra herë më shumë rëndësi sesa emërimi i një kryeministri!

I kemi kthyer vlerat e njerëzimit mbrapsht!

Na kanë futur në rrugën e budallallikut si komb!

La situazione degli piccoli cani non è buona

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?

Komento

Komente

 • נעים בוריציי: 07/10/2019 12:21

  Turpi I akademizmit shqiptar.Nje pseudointelektual.

  Përgjigju
 • Tutu: 07/10/2019 10:31

  Me kete e certifikon veten si pseudointelektual megalloman...nuk qe Likja ne vemendje te kesaj nate o kokrra e injorantit..,servil i qelbur...!!!

  Përgjigju
 • Armanda: 07/10/2019 10:11

  Sipas teje kush eshte rendesia e zgjedhjes se mbretereshes se anglise per shqiptaret ?! Kosova eshte pjese e rajonit gjeostrategjik ne ballkan dhe shqiptaret jetojne aty. Pse ben gjithologun dhe ne vend te japesh sadopak leksion pozitiv sesi ne nje shtet te vogel e sapoformuar u arrit demokracia shembull me votim e shpallje rezultati brenda 24 oreve !! Behu njeri pozitiv nese i thua veres akademik e mos sulmo si njeri shpellash cdo gje qe sheh e degjon

  Përgjigju
  • Lili: 07/10/2019 14:21

   Turp per Ty,z.Fuga.Ke qene koketrashe qe ne rini bythlepires e i pa qene Kush ta carte Ty...Kerkon te biesh ne sy per intelekt ti kokrra e hutes.Nga nje Mik shkolle

  • Lili: 07/10/2019 14:17

   Turp per