Fuga: E kujt i intereson se çfarë bëhet në Kosovë, sikur po zgjidhet mbretëresha e Anglisë!

Fuga: E kujt i intereson se çfarë bëhet në Kosovë, sikur po zgjidhet mbretëresha e Anglisë!

Sa keq që politika i ka marrë vendin artit, letërsisë, shkencës, fesë, filozofisë.

Cfarë rënieje!

E çfarë rëndësie ka se kush zgjidhet a nuk zgjidhet kryeministër i Kosovës!!!

A thua se u caktua trashëgimtari a trashëgimtaria e mbretëreshës së Anglisë!

Një këngë e mirë, një dramë e mirë e vendosur në skenë, një studim i mirë ka mijra herë më shumë rëndësi sesa emërimi i një kryeministri!

I kemi kthyer vlerat e njerëzimit mbrapsht!

Na kanë futur në rrugën e budallallikut si komb!

La situazione degli piccoli cani non è buona

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • נעים בוריציי: 07/10/2019 12:21

  Turpi I akademizmit shqiptar.Nje pseudointelektual.

  Përgjigju
 • Tutu: 07/10/2019 10:31

  Me kete e certifikon veten si pseudointelektual megalloman...nuk qe Likja ne vemendje te kesaj nate o kokrra e injorantit..,servil i qelbur...!!!

  Përgjigju
 • Armanda: 07/10/2019 10:11

  Sipas teje kush eshte rendesia e zgjedhjes se mbretereshes se anglise per shqiptaret ?! Kosova eshte pjese e rajonit gjeostrategjik ne ballkan dhe shqiptaret jetojne aty. Pse ben gjithologun dhe ne vend te japesh sadopak leksion pozitiv sesi ne nje shtet te vogel e sapoformuar u arrit demokracia shembull me votim e shpallje rezultati brenda 24 oreve !! Behu njeri pozitiv nese i thua veres akademik e mos sulmo si njeri shpellash cdo gje qe sheh e degjon

  Përgjigju
  • Lili: 07/10/2019 14:21

   Turp per Ty,z.Fuga.Ke qene koketrashe qe ne rini bythlepires e i pa qene Kush ta carte Ty...Kerkon te biesh ne sy per intelekt ti kokrra e hutes.Nga nje Mik shkolle

  • Lili: 07/10/2019 14:17

   Turp per

 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin