Fusha si moçal dhe ndeshje që nuk duhen të luhen, FSHF 'zhyt' në llucë futbollin shqiptar (VIDEO)

Ka mjaftuar një fundjavë me shi për të nxjerrë në pah terrenet skandaloze të futbollit shqiptar, që pikësëpari ndarkojnë me përgjegjësi Federatën Shqiptare të Futbollit, por edhe menaxhuesit e stadiumeve që janë bashkitë përkatëse.

Rasti më problematik është shënuar në Luz, atje ku është luajtur sfida mes Besës së Kavajës dhe Tomorit në kategorinë e parë. Përveç terrenit ajo që e ngarkon më shumë me përgjegjësi federatën në këtë rast është se delegati i ndeshjes nuk pranoi të ndërpriste sfidën pavarësisht kërkesës së lojtarëve.

Besa-Tomori është vetëm një nga rastet e kësaj jave, pasi në Kategorinë e Dytë ndeshja mes Përmetit dhe Labërisë është luajtur në një terren që ngjante me pishinë dhe jo fushë futbolli. Një situatë që ka rrezikuar jo pak edhe futbollistët, që në këto kushte rrezikojnë jo pak dëmtimet.

Ndërkohë pikat mbi I janë vendosur në Gjirokastër aty ku ndeshja Luftëtari-Flamurtari është zhvilluar në moçal. E gjithë kjo situatë rëndon te FSHF që shpeshherë trumbeton për terrene të reja, por realiteti është krejt i kundërt.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria do të armatoset me sistemin antitank, e konfirmon ministri: S’ka lidhje me ndonjë kërcënim