Fushata në PD, Edvin Kulluri: Takimet tregojnë se demokratët e duan debatin, Rilindja humb vetëm përballë një PD-je të reformuar

Fushata në PD, Edvin Kulluri: Takimet tregojnë se demokratët e duan debatin, Rilindja humb vetëm përballë një PD-je të reformuar

Edvin Kulluri

Anëtari i grupit "Për PD-në", Edvin Kulluri përmes një postimi në rrjetet sociale ka përshëndetur ecurinë e deritanishme të fushatës brenda Partisë Demokratike. 
Sipas tij takimet e zhvilluara deri më tani për zgjedhjet për kryetar të demokratëve nga kandidatët Harxhi, Shehaj dhe Kadilli kanë treguar se demokrat5ë e duan garën dhe debatin. 

"Takimet me pjesëmarrje të gjerë me anëtarësinë e PD të Edit Harxhit, Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli tregojnë qartë së demokratët e duan debatin, garën dhe konkurrencën e ideve dhe personave! Kjo garë e pabarabartë mes kandidatëve për kryetar të PD po tregon se demokratët kanë forcën dhe energjinë për të ngritur një të ardhme fituese! Partia Demokratike nuk është parti konformistësh, frikacakësh e njerëzish me kokë të ulur përballe askujt! Rilindja humb përballë një PD-je të reformuar, të hapur dhe demokratike! Koha e ka treguar në 1992, 2005 dhe 2009! Vetëm me moral dhe ndershmëri mund ta mundim kundërshtarin! Vetëm kështu do na votojnë skeptikët dhe demokratët! Ndaj, u bëj thirrje anëtarëve të PD dhe simpatizantëve të saj që të marrin pjesë masivisht në takimet e kandidatëve dhe më 13 qershor në zgjedhjet për Kryetar të PDSH", shkruan Kullurin. 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare