Futbolli brazilian në zi, vritet me dhjetë plumba futbollisti 21-vjeçar

Futbolli brazilian në zi, vritet me dhjetë plumba futbollisti 21-vjeçar

Felipe Diogo

BRAZIL - Futbolli brazilian është në zi pasi sulmuesi Felipe Diogo u vra në një shkëmbim zjarri në rrugë. 21-vjeçari luajti për klubin e Serie C me bazë në Sao Paulo, Sao Bernardo. Ai i ndihmoi ata të ngjiteshin një ligë më sipër sezonin e kaluar dhe kishte bërë pesë paraqitje deri më tani këtë vit. Diogo u sulmua nga persona të armatosur gjatë një vizite në qytetin e tij të lindjes Ribeirao Preto të markurën.

Burimet policore zbuluan se ai u godit nga rreth dhjetë plumba dhe megjithëse shërbimet e urgjencës e dërguan lojtarin në spital, ai nuk mundi të shpëtonte.

Diogo kaloi nëpër akademitë e klubeve më të mira braziliane Cruzeiro dhe Botafogo, përpara se të bënte lëvizjen e tij të parë me Sao Bernardo vitin e kaluar. Ai kishte pasur më parë sukses me skuadrën U20 në vitin 2021, ku bëri mjaft përshtypje për të tërhequr vëmendjen e ekipit të parë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)