Futi celular në qeli, dënohet me 8 muaj burg atentatori i Capjave...'Lidhja' e dyshimtë me Jurgen Kurtin (VENDIMI)

Futi celular në qeli, dënohet me 8 muaj burg atentatori i Capjave...'Lidhja' e dyshimtë me Jurgen Kurtin (VENDIMI)

Vendimi i Gjykatës, Shkëlzen Hasanpapaj dhe Jurgen Kurti

TIRANË- Pas një dekade burgim për akuzën e atentatit ndaj Florenc Capjas e Bledar Mucës, Shkëlzen Hasanpapajt i shtohen edhe 8 muaj burgim. Dënimi shtesë është dhënë nga gjykata penale tiranë për akuzën e futjes së telefonit celular e sendeve të ndaluara në qeli pranë paraburgimit "302" tek "Mine Peza".

Vendimi me 8 muaj burg është dhënë nga gjyqtare Shefkije Demiraj, ndërsa Report Tv ka siguruar një kopje të tij. Karta që përdorte Hasanpapaj rezulton e regjistruar sipas vendimit të Gjykatës në emër të Jurgen Kurtit, gjeneralitet i cili është i njëjtë me atë të ish- menaxherit të Vipave, vrarë pak kohë më parë në Tiranë.

Por ende nuk dihet nëse Kurti kishte lidhje direkte me këtë kartë pasi në regjistrat e burgut "302" ai s'ka asnjë takim me Hasanpapajn.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Kujdes me 6 dhjetor’, Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët për protestën e Berishës: Shmangni grumbullimet

‘Kujdes me 6 dhjetor’, Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët për protestën e Berishës: Shmangni grumbullimet