Gafa e gjyqtarëve, asnjë nuk e pa këtë episod në Gjermani

Gafa e gjyqtarëve

Një ngjarje unike ka ndodhur në Bundesliga 3 në Gjermani. Në ndeshjen mes FSV ZWickau ndaj VfL Osnabruck, e cila përfundoi me rezultatin 1-1 ishin të gjithë duke fjetur, arbitri, asistentët e tij dhe lojtarët.

Osnabruck ka filluar lojën në të dyja pjesët e lojës. Dhe askush nuk e ka vënë re gabimin. Pas shortit për të filluar lojën, ishin miqtë ata që duhej të shkelmonin topin e parë.

Marcos Alvarez ishte ai që nisi gjithçka as vërshëllimës së Tobias Fritsch. Deri në atë moment gjithçka ishte korrekte. Por më pas vjen gafa.

Alvarez ishte sërish aty për në nisur lojën pas pushimit. Fritsch vërshëllen dhe Osnabruck nis përsëri lojën. Nuk pati asnjë protestë të vendasve. Askush nuk e kuptoi gabimin e arbitrit, madje as asistentët e tij.

A mund të zhvillojë Shqipëria turizmin elitar?

×

Erion Veliaj: SPAK të ecë vetëm para, kush ka gabuar të mbajë përgjegjësi! Llumi e fundërrinat kundër meje (FJALA E PLOTE)