Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin

Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin

Marash Kumbulla, mbrojtësi i Romës dhe Kombëtares

Mediat në Itali 'ngelin në klasë' Marash Kumbullën. Roma humbi dje 1-2 me Cremonesen në fazën çerekfinale dhe u eliminua nga Kupa e Italisë, teksa mbrojtësi shqiptar luajti nga minuta e parë te kryeqytetasit. Në minutën e 27-të të ndeshjes, Kumbulla bëri një gafë të rëndë, që solli edhe golin e Cremoneses.

Në lidhje me këtë paraqitje, Kumbulla është vlerësuar me notën 4 nga mediat më të mëdha në Itali. Përpara 60 mijë tifozëve, Roma zhgënjeu në një kompeticon që shihej si favorite.

Gazzetta dello Sport shkruan: "Gabimi i bujshëm i mbrojtësit vendosi fatet e ndeshjes". Nga ana tjetër, Corriere dello Sport konfirmon: "Gabimi në kontrollin e topit të parë nga Kumbulla është i tmerrshëm, aty nisi fitorja e Cremoneses". Tuttosport: "Ai duhet të kontrollonte një top të lehtë, por përkeqësoi situatën duke i lënë rrugën para Dessers-it. U mundua të mbronte te goli i dytë por pati një mosmarrëveshje në mbrojtje".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Italia merr pikët e para në kualifikimet për ‘Euro 2024’, fitojnë edhe Anglia e Portugalia

Italia merr pikët e para në kualifikimet për ‘Euro 2024’, fitojnë edhe Anglia e Portugalia