Gara për Beratin, sondazhi në Report Tv: PS-ja kryeson me 56-60%, PD-ja 18-22%

Në Berat ku aktualisht kryetar është Petrit Sinaj,  56% deri në 60 % e votuesve janë shprehur se votojnë PS, 18 %  deri në 22%  votojnë PD, 14% deri në 18 % votojnë LSI, 2 % deri në 4 % votojnë PDIU, 0 deri në 2 % PR, partitë e tjera kanë marrë 1 deri në 3 % të votave, ndërsa 39. 6 % janë shprehur të pavendosur se për kë do votojnë.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?