Gara për Dibrën, sondazhi në Report Tv: 29%-33% votojnë PD-në, 28- 32% PS-në

Në Dibër Bashki që drejtohet nga Partisë Socialiste, rezulton se 28% deri në 32% të votuesve janë shprehur se votën do ta japin për këtë forcë politike. Partia Demokratike merr 29% deri në 33% të votave, LSI 10% deri në 14% të votave, PDIU 20% deri në 24% të votave, PR 0-1%, 1 deri në 3-6% të votave partite e tjera, ndërsa të pavendosur janë 13.6% e të anketuarve.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?