Gara për Durrësin, sondazhi: 50-54% i merr PS-ja, 24-28% PD-ja, 14-18% LSI-ja

Në Bashkinë e Durrësit që drejtohet nga Vangush Dako për që ende PS nuk caktuar një kandidat 50% deri në 54% e të anketuarve nga  institute "GPF Inspiring Research" kanë pohuar se votojnë PS, 24% deri në 28% Partinë Demokratike 14% deri në 18% LSI,  2% deri në 4% kanë votuar për PDIU, 1% deri në 3% për PR dhe 37.5% janë shprehur të pavendosur.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?×

Lajmi i fundit

John

Mitsubishi në Vlorë del nga rruga dhe përplaset me pemën, plagosen shoferi dhe shoqëruesja e tij