Gara për Fierin, sondazhi në Report Tv: 55-59% votojnë PS-në, 24-28% PD-në

Në Fier, bashki që drejtohet nga Armando Subashi të cilin Rama e ka rikonfirmuar si kandidat, 55 deri në 59% janë shprehur se votojnë për PS, 24 deri në 28% për PD,  7 deri në 9% LSI,  4% deri në 6% votojnë PDIU-në 1 deri në 3% PR dhe 1 deri në 3% parti të tjera. 28.4 % të të anketuarve janë shprehur se nuk do të votojnë


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?