Gara për Korçën, sondazhi në Report Tv: 54-58% votojnë PS-në, 20-24% PD-ja

Në Korcë Bashki që drejtohet aktualisht nga Sotiraq Filo i PS, që pritet të rikandidojë PS merr 54% deri në 58 % të votave, PD merr 20% deri në 24 % të votave LSI 16% deri në 20% të votave, PR dhe PDIU marrin nga 0-1% të votave, partitë e tjera 2% deri në 4% të votave, ndërsa të pavendosur janë 27.6% të votuesve.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?