Gara për kreun e FRPD/ Ja kush ka fituar në degën në Sarandë

Gara për kreun e FRPD/ Ja kush ka fituar në degën në Sarandë

Besart Xhaferi

Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjen e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Nga rreth 600 anëtarë të regjistruar, në Sarandë kanë votuar 224 të rinj të FRPD.

Pas numërimit të votave rezulton se kandidatët kanë marrë: fitues është shpallur Besart Xhaferi me 117 vota.

Alesia Balliu 11 Vota

Arnold Kariqi 84 Vota

Artion Barjamaj 1 Votë

Barbara Doda 3 Vota

Besart Xhaferi 117 Vota (fitues)

Mariglend Doci 7 Vota

Të pavlefshme 1 votë


Lajmi kryesor:

Mbyllet numërimi/ PD-ja e Berishës zgjedh Besart Xhaferin në krye të Forumit Rinor të Partisë Demokratike


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet