Gara për kreun e ri të PD, Berisha nis takimet sot në Elbasan! Elezi takohet me mbështetësit e tij nesër në Kukës dhe Has

Gara për kreun e ri të PD, Berisha nis takimet sot në Elbasan! Elezi takohet me mbështetësit e tij nesër në Kukës dhe Has

Selia e PD

Pak ditë na ndajnë nga gara për kreun e ri të PD, për të cilin Sali Berisha ka përballë vetëm kandidatin Ibsen Elezi. Berisha do të nisë turin e takimeve ditën e sotme në orën 17:00 me mbështetësit e tij në Elbasan.

Ndërsa kandidati Ibsen Elezi do të takohet me simpatizantët demokratë nesër në orën 10:00 në Kukës dhe në 11:30 në Has. Po ashtu, Berisha do të takohet me mbështetësit e tij në Fier ditën e nesërme në orën 18:00.

Data 22 maj për zgjedhje të kryetarit të ri të PD u caktua nga Kuvendi i 30 prillit, ndërsa duket se do të zhvillohen në një kohë kur gjykata ende nuk e ka thënë fjalën e fundit se kujt i përket drejtimi i selisë blu. Nëse kjo e fundit nuk do të vendosë në favor të Komisionit të Rithemelimit, PD-së do t'i duhet të hapë një tjetër garë pa kryetar, pasi ajo drejtohet nga Enkelejd Alibeaj që prej dorëheqjes së Lulzim Bashës më 21 mars.

A.M./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Opozita padi në Kushtetuese për tatimin për profesionet e lira, Tabaku: Shpresojmë të marrin një vendim në të mirën publike

Opozita padi në Kushtetuese për tatimin për profesionet e lira, Tabaku: Shpresojmë të marrin një vendim në të mirën publike