Gara për Lezhën, sondazhi në Report Tv: 48-52% votojnë PS-në, 33-37% PD-në

Në Lezhe bashki që aktualisht drejtohet nga PD, socialistët në bazë të sondazhit marrin 48% deri në 52% të votave, PD 33% deri në 37% të votave, LSI 10% deri në 12% të votave, PDIU dhe PR marrin 0 deri në 1% të votave përkatësisht, partitë e tjera 2% deri në 4% të votave ndërsa të pavendosur janë 15.8% e votuesve.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?×

Lajmi i fundit

John

Të përfituara nga trafiku i drogës/ Report Tv zbardh vendimin e sekuestros nga GJKKO për pasuritë e Ylli Ndroqit