POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gara për Tiranën, sondazhi në Report Tv: 64-68% votojnë PS-në, 20-24% PD-në

Të pyetur se cilën parti do të votonin  në zgjedhjet vendore të Tiranë ku kandidon kryebashkiaku aktual Erion Veliaj  nga 64% deri ne 68% të të anketuarve kanë zgjedhur Partinë Socialiste, 20% deri në 24% kanë zgjedhur PD, 8 deri 10%  kanë votuar LSI, 0-1 PDIU dhe PR,  1% deri në 3% partitë e tjera, teksa 23.8 % janë shprehur se janë të pavendosur.

d.ba.
Komento