Gara për Vlorën, sondazhi në Report Tv: 64-68% votojnë PS-në, 16-20% PD-në

Qytetarët e Vlorës të pyetur nga institutit "GPF Inspiring Research" se cilën parti do të votonin sot për zgjedhjet lokale 64 % deri në 68 % janë shprehur se votojnë pro partisë socialiste, 16 % deri në 20% janë shprehur se votojnë pro Partisë Demokratike,  3% deri në 5 % të anketuarve kanë votuar për LSI, PD ka marrë 6 % deri në 8 të votave PDIU, 1% deri në 3 % PR, 2-4% të votave partitë e tjera. Ndërkohë të pavendosur janë 20.4 % të votuesve.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 'GPF' për Report Tv: Sikur zgjedhjet politike të bëheshin sot, PS fiton 53%, rritje nga 2017-a, 75% kundër opozitës për djegien e mandateve


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?