Gatime nga zonja Albana, Sallatë me rukola dhe spinaq

Sallatë me rukola dhe spinaq

Përbërësit:

1 dorë rukola

1 dorë spinaq

1 panxhar

1 lgj arra

1 lgj uthull balsamike

1 lgj vaj ulliri

1 lç majonezë

½ filxhan kafeje lëng mandarine

2 kokrra mandarina

kripë

salcë kosi (sipas dëshirës)

Përbërësit:

Fillimisht vendosim panxharin të ziejë më pas e presim në kubikë dhe e vendosim në një sallatiere së bashku me rukolën, spinaqin dhe mandarinat.

Në një tas përziejmë lëngun e mandarinave, uthullën balsamike, vajin e ullirit, kripën dhe majonezën. E trazojmë mirë dhe me salcën e përgatitur marinojmë sallatën. Në fund shtojmë arrat e thërrmuara dhe sipas dëshirës pak salcë kosi.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Finlanda miraton ligjin që i hap rrugë fortifikimit të kufirit me Rusinë

Finlanda miraton ligjin që i hap rrugë fortifikimit të kufirit me Rusinë