Gazetari Bregu: Hetimet për aferën CEZ-DIA drejt përfundimit! Pritet përgjigje nga SPAK

 

Hetimet për aferën Cez-Dia e rihapur në vitin 2019, pas një denoncimi të juristit të Operatorit të Shpërndarjes Romeo Kara janë drejt përfundimit. Kështu tha në “Frontline” në Report Tv gazetari Sokol Bregu.

“Cez Dia në përfundim. Kallëzimet të shpeshta ka pasur disa herë derisa përfundoi në SPAK në 2019. Deri tani s’ka një çështje të të marrit të pandehur të zotit Meta. Përfundimi i hetimeve po afrohet dhe pritet një përgjigje nga SPAK se çfarë do bëjë me këtë dosje. Thirrja e vjehrrës së tij ishte dëshmitarja e fundit. Ajo ishte e fundit që do merrej në pyetje dhe krijoi dhe atë kontraditë e zotit Meta me kreun e SPAK. Zonja kryemadhi ka proces më vete Meta ka proces më vete. Kallëzimet në SPAK kanë ardhur nga persona të ndryshëm. Edhe akuzat janë të ndryshme. Me akuzat e tij ndaj zoti Meta do ta intimidojë”, shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Sulmet ndaj SPAK, Silva Caka: Kur u arrestua Berisha, pse të duket habi t’i ndodhë dhe Metës? Duan të zhdukin opozitën


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën