Gazetari Dervishi: Në skenën e krimit u gjet radio që përdoret në hidrocentralin e Fierzës, jo radio e SHIK (VIDEO)

Gazetari Ferdinand Dervishi deklaroi në emisionin Repolitix mbrëmjen e sotme se në skenën e krimit të vrasjes së Azem Hajdarit u gjet një radio që sipas tij është siguruar nga hidrocentrali i Fierzës. Ai tha se ajo radio nuk funksiononte me valë antenash por me valë radio për radio.

Ndërkohë mbrëmjen e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se në skenën e krimit në vrasjen e Azem Hajdarit nuk u gjet një radio e policisë por një radio

"E kanë akuzuar që në makinën e Azem Hajdarit ishte një radio e që funksiononte jo me valë antenash, por ishte radio që funksiononte radio për radio. Sipas një burimi nga grupi i hetimit. Në hidrocentralit të Fierzës. Kanë qenë në makinën e vrasjes. Në atë kohë kanë qenë të rralla. Është siguruar në hidrocentral" - tha Dervishi.


Lajmi kryesor:

'Nxori në pritë Azem Hajdarin', Klosi i përgjigjet Berishës: Absurditet, nëse do ishte e vërtetë kjo implikonte Fatos Nanon dhe jo mua! Vdekja e tij i interesonte Saliut, ai ndihmoi Haklajt të kryenin atentatin (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Duka kritikon Bashën: Po sillet butë, sot duhet të ishim mbledhur urgjent! Në zgjedhje me 2 ose 3 koalicione