Getafe i merr 3 pikët Barcelonës, Real Madrid shtanget nga Cadiz (VIDEO-Golat)

Rezultate tejet befasuese janë shënuar në javën e 5 të La Liga-s, me Barcelonën që nuk ka përfituar nga humbja e Real Madrid, pasi në transfertën e Getafe-s është mposhtur 1-0. Autori i golit të vetëm ishte Jaime Mata, që nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 56.

Më herët debutuesit e Cadiz kishin shtangur kampionët e Real Madrid në fushën e tyre, duke fituar 0-1. Për të ndeshkuar ‘galaktikët’ mendoi Lozano në minutën e 16. Pavarësisht humbjes Reali qëndron në vendin e parë me 10 pikë, po aq sa Getafe, Cadiz dhe Granada.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq