Gjakoset arbitri në Europa League, u godit me shishe nga një tifoz (VIDEO)

Gjakoset arbitri në Europa League, u godit me shishe nga një tifoz (VIDEO)

Arbitri anësor i gjakosur pas goditjes me shishe

Dramë në ndeshjen e Europa League mes Sturm Graz dhe AEK Larnaca. Miqtë po fitonin 0:2 kur në minutën e 80 u ndërpre takimi, pasi arbitri anësor u godit me sende të forta nga një tifoz.

Arbitri mori një goditje në kokë dhe për rrjedhojë u shtri në fushë i gjakosur. Incidenti solli ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta. Për skuadrën austriake të Sturm pritet një dënim i rëndë nga UEFA. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Krasniqi: Kosova të kërkojë ekstradimin e terroristëve që organizuan sulmin

Krasniqi: Kosova të kërkojë ekstradimin e terroristëve që organizuan sulmin