Gjendet një çantë me 3 kg tritol dhe granata në një shtëpi të pabanuar në Vlorë! Mister kujt i përkisnin

 Gjendet një çantë me 3 kg tritol dhe granata në një shtëpi të pabanuar në Vlorë! Mister kujt i përkisnin

Granatat dhe tritoli

VLORË- Një sasi tritoli, rreth 3 kg dhe disa granata janë gjetur mbrëmjen e kësaj të hëne në qytetin e Vlorës.

Report Tv mëson se tritoli dhe granata ishte vendosur në një çantë, në një shtëpi të pabanuar në Vlorë.

Është e paqartë se kush është poseduesi i tyre, e ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku po kryen veprimet për të zbardhur të plotë të gjithë ngjarjen.

Jo më larg se sot, eksperti i kriminalistikës Fatjon Softa tha në një intervistë për Report Tv se sasia e eksplozivit që qarkullon në Shqipëri është e pakontrolluar. Kjo sepse një hotel në Sarandë, ai “Bizanti” u shkatërrua plotësisht nga një sasi e madhe tritoli që ishte vendosur, për shkak të konflikteve mes pronarëve. Softa vuri theksin se  nëse do të ishte vendosur në mënyrë të pakontrolluar, shpërthimi do të kishte qenë fatal.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Kreu i FIFA-s, Infantino para finales Champions: Zemra më rreh shumë, luan klubi më i mirë në botë

Kreu i FIFA-s, Infantino para finales Champions: Zemra më rreh shumë, luan klubi më i mirë në botë