Gjendet predhë luftarake pranë burgut të Peqinit, po punohej për fushë futbolli

Gjendet predhë luftarake pranë burgut të Peqinit, po punohej për fushë futbolli

Foto ilustruese

PEQIN- Gjatë gërmimeve për ndërtimin e fushës së futbollit në afërsi të burgut është gjetur një predhë luftarake. Autoritetet e burgut u vendosën në gatishmëri dhe lanë shërbime të posaçme për ruajtjen e predhës deri në mbërritjen e specialistëve. Predha mendohet se ndodhej aty pas trazirave të vitit 1997, por ishte e mbuluar me dhe.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Bizneset ‘me lupë’ për punëtorë, kreu i shoqatës së Fasonerisë në Report TV: Shkak emigrimi, dhe pagat! Presim punëtorë nga Filipinet

Bizneset ‘me lupë’ për punëtorë, kreu i shoqatës së Fasonerisë në Report TV: Shkak emigrimi, dhe pagat! Presim punëtorë nga Filipinet