Gjenerali rus: Situata është e tensionuar! Pritet të merren vendime të vështira

Gjenerali rus: Situata është e tensionuar! Pritet të merren vendime të vështira

1666172440_generalsergeisurovikinsixteennine.jpg

“Situata është e tensionuar”, kështu tha komandanti i forcave ruse në Ukrainë, Sergei Surovin duke shtuar se po bëhet evakuimi i civilëve në Kherson. Sipas tij, forcat ukrainase sulmojnë pozicionet e forcave ruse.

“Veprimet e mëtejshme në Kherson do të varen nga zhvillimet taktike dhe ushtarake të situatës, gjë që nuk është e lehtë. Nuk do të përjashtohen vendimet e vështira," tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Putin shpall gjendje lufte në 4 rajone ukrainase! Biden: Putini brutalizon ukrainasit sepse ata janë në telashe, por do të dështojnë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli