Gjermania bazohet te Bayerni për Botërorin, Flick zbardh listën përfundimtare! Gotze si njeriu i finaleve, Reus i pafati i madh

Gjermania bazohet te Bayerni për Botërorin, Flick zbardh listën përfundimtare! Gotze si njeriu i finaleve, Reus i pafati i madh

Kombëtarja gjermane

Kupa e Botës në Katar nis në 20 nëntor, me trajnerin e Gjermanisë, Hansi Flick, që ka zbardhur listën finale me 26 futbollistët që do mbështetet për të synuar trofeun më të rëndësishëm mes kombëtareve. Mungesë e madhe në këtë event është Marco Reus, me kapitenin e Dortmund që për shkak të një lëndimi ka mbetur sërish jashtë.

Reus prej 2012 i ka humbur të gjitha eventet me Gjermaninë, si Europianin dhe Botërorin për shkak të dëmtimit. Trajneri Flick duket se është mbështetur te lojtarët e Bayern Munich, që përbëjnë pjesën dërrmuese të lojtarëve të grumbulluar. Në listë edhe 17 vjeçari i Dortmund, Moukoko. Në grupin E Gjermania ka kundërshtarë Japoninë, Spanjën dhe Kosta Rikën.

Lista:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur