Gjonaj inspektim blic në burgun e Reçit, kontroll për masat e sigurisë dhe ato anti-COVID! Pas grevës kërkon dyfishim të komunikimit online mes të dënuarve dhe familjarëve

Etilda Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë një inspektim blic në burgun e Reçit për kontroll personal për masat e sigurisë dhe parandalimin e pandemisë.

Mësohet se Gjonaj ka kërkuar dyfishim të komunikimit online të të dënuarve me familjarët, duke plotësuar deri diku kërkesën e tyre për të shtuar takimet me familjarët.

Në këtë takim ajo ka biseduar me të gjithë ekipin e sigurisë në IEVP Reç, duke njoftuar linjë të hapur komunikimi me stafin e burgjeve për çdo problematikë.

Kujtojmë se më herët rreth 100 të burgosur në burgun e Reçit, pre disa ditësh qëndruan në grevë urie, për plotësimin e disa kërkesave.

 

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit