Gjoni shpërndan sondazhin e Shqiptarja.com: Shumica e shqiptarëve na mbështesin për listat e hapura! Është kthyer kauzë kombëtare

Gjoni shpërndan sondazhin e Shqiptarja.com: Shumica e shqiptarëve na mbështesin për listat e hapura! Është kthyer kauzë kombëtare

Deputeti Ralf Gjoni

TIRANË- Deputeti Ralf Gjoni, ka shpërndarë sondazhin e Shqiptarja.com, ku qytetarët e vlerësojnë si të drejtë këmbënguljen e opozitës së re për listat e hapura. Për Gjonin, ndryshimi i sistemit është shndërruar në një kauzë kombëtare.

"Na u desh vetëm një vit për t’a kthyer në kauzë kombëtare! Ju falenderoj të gjithëve që na jeni bashkuar. Imagjinoni se sa shumë më tepër mund të bëjmë bashkarisht në të ardhmen. Përgjatë një viti, nuk kemi rreshtur së insistuari për ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe hapjen e listave. Sot vërej më kënaqësi se sipas një sondazhi të Shqiptarja.com shumica e shqiptarëve e mbështesin këtë kauzë të drejtë", shkruan Gjoni.

Postimi i deputetit Ralf Gjoni

Opozita e re ka deklaruar se nuk do të votojnë marrëveshjen për Reformën Zgjedhore në parlament pa u realizuar dy kushte e tyre ndryshimi i i sistemit dhe depolitizimi i administratës Zgjedhore. Pavarësisht takimeve që kanë zhvilluar me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi dhe kryeministrin Edi Rama, opozita e re shprehet se nuk do të heqë dorë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Beni: 12/06/2020 01:53

  Duam lista te hapura ne populli,,o ralf dhe formo nje parti te re t'ju votojme...

  Përgjigju
 • U N A: 11/06/2020 20:47

  Ja mbeshtes Mona k Lavires.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Taksa për profesionistët e lira, Tabaku: Antikushtetuese, qeveria socialiste ka ndryshuar 23 herë ligjin

Taksa për profesionistët e lira, Tabaku: Antikushtetuese, qeveria socialiste ka ndryshuar 23 herë ligjin