Gjuha shqipe në ‘Eurovision’, Anxhela Peristeri publikon videoklipin e këngës ‘Karma’ (VIDEO)

Këngëtarja Anxhela Peristeri që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” ka publikuar videoklipin zyrtar të këngës “Karma”.

Peristeri shfaqet e veshur me dy fustane të ndryshme, një të kuq dhe një të bardhë.

“Kamra” është një baladë e qetë në gjuhën shqipe, e cila nxjerr në pah potencën vokale të Anxhela Peristerit, megjithatë nuk kanë munguar edhe “shpërthimet” kryesisht në fund të këngës.

Festa më e madhe muzikore në Evropë “Eurovisioni” do të mbahet nga 18 deri më 22 maj në Holandë.

1/3
J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E blinduar nga forca të shumta policore, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për autorin e vrasjes së Shkëlzen Kastratit