Gjykata dënon Dani Alves me 4.5 vite burg, Neymar i vjen në ndihmë mikut të tij

Gjykata dënon Dani Alves me 4.5 vite burg, Neymar i vjen në ndihmë mikut të tij

Dani Alves dhe Neymar


Neymar dhe familja e tij kanë ndihmuar në lehtësimin e dënimit të Dani Alves duke paguar 150.000 mijë euro dëmshpërblim, shkruan UOL. Familja e Neymar thuhet se ka vënë në dispozicion avokatin brazilian Gustavo Xisto, një nga përfaqësuesit ligjorë më të vjetër të kompanive të babait të Neymar.

Dy futbollistët janë miq shumë të ngushtë në jetë dhe numri 10 brazilian bëri gjithçka për të ndihmuar mikun e tij i cili do vuajë 4.5 vite burg për përdhunimin e një vazje 23-vjeçare në klubin e natës "Sutton" në Barcelonë dhjetorin e 2022.


Lajmi kryesor:

Dani Alves dënohet me 4.5 vite burg për sulm seksual


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin