Gjykata e Apelit Kavajë liron nga burgu 7 adoleshentët, abuzuan seksualisht me të miturën (VIDEO)

Gjykata e Apelit në Kavajë ka liruar nga burgu 7 adoleshentët, të cilët një vit e gjysmë më parë përdhunuan një 13-vjeçare.

Seanca u zhvillua sot në Gjykatën e Apelit, e cila rrëzoi vendimin e gjykatës së Durrësit dhe ka vendosur lirimin e tyre nga burgu dhe kalimin në shërbim prove.

Në arsyetimin e këtij vendimi thuhet se shkak për lirimin kanë qenë mosha e tyre, pendimi si dhe vazhdimi i shkollimit.

Adoleshentët ishin dënuar vitin e kaluar me burg me akuzën e kryerjes së marrëdhënieve seksuale dhe homoseksuale me të mitur.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?

Komento

Komente

 • lorna: 05/06/2020 12:08

  nuk ka ku te shkoje me...ceku fundin...tmerrshem. Ne fakt ne burg gjyqkaret qe dhane vendimin e lirimit !!!

  Përgjigju
 • Tani Shkoder: 04/06/2020 06:33

  Te perdhunon tjetri vajzen 13 vjeçe dhe lirohet pa t keq nga kto gjykates kriminela!!

  Përgjigju
  • Luan: 04/06/2020 09:30

   Luani eshte gjygjtari criminal I vetem I gjykates kavaje qe si mbaron babezia. OZot coje ket njeri kafshe atje ku vetem Ti di ti cosh njerzit e ndyre×

Lajmi i fundit

John

Kapet shqiptari me 5 emra të ndryshëm, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar