Gjykata e lë në 'arrest shtëpie'/ Avokati i gjyqtares së akuzuar për korrupsion: Vendimi i marrë jashtë seancës

Gjykata ka lënë në arrest shtëpi gjyqtaren Mimoza Margjeka. Avokati i saj, në përfundim të seancës është shprehur se vendimi ishte paracaktuar jashtë gjykatës.

"Seanca zgjati shumë , pati rrethana të reja, vendimi është marrë jashtë kësaj gjykate, Shkoni pyesni në SPAK, akuzohet për një shumë parash që nuk është sekuestruar. Nuk ka çështje. Ky proces nuk është ligjor. Kjo është pjesë që dëshmon se procesi ka ngarkesë tjetër jo ligjore. Çështja nuk ka prova, është marrë në mënyrë unanime nga 3 anëtarë, dhe procedohet vetëm një prej tyre", u shpreh avokati.


Lajmi kryesor:

6 mijë € për të liruar të burgosurin/ Tensione në GJKKO, gjyqtarja: Kam 1 vit që pres arrestimin! E stisur se s'njoha Valbona Sakon në krye të Bashkisë Durrës!


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Aveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Aveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen