Gjykata konfirmoi Sulin për Kamzën, reagon Xhelal Mziu: Nuk i'a liroj zyrën...zgjedhjet kur thotë Meta

Gjykata konfirmoi Sulin për Kamzën, reagon Xhelal Mziu: Nuk i'a liroj zyrën...zgjedhjet kur thotë Meta

Gjykata e Tiranës ditën e djeshme ka hedhur poshtë kërkesëpadinë për mosnjohje të procesit zgjedhor  nga ana e Mziut dhe ka konfirmuar mandatin e Rakip Sulit për bashkinë e Kamzës. Pas kësaj ka reaguar edhe kryetari në ikje i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu duke thënë se nuk ka ndërmend që t'i lirojë zyrën Rakip Sulit pasi sipas tij zgjedhjet 'reale' do të kryhen në tetor në datën që ka dekretuar Meta.

Më anë të një statusi, ish-kreu i Bashkisë së Kmzës që njihet si një bastion i PD, i ka dalë kundër liderit të PD, Lulzim Basha. Ndryshe nga Basha dhe PD që deklarojnë se do të hyjnë në zgjedhje vetëm kur të largohet Rama, Mziu ashtu si LSI dhe aleatët e Bashës kërkon që të hyjë në zgjedhje në tetor.

Duke se një muaj pas zgjedhjeve lokale opozita ende nuk po gjen gjuhën e përbashkët.

“Drejtësia është vënë në tutelën e Rilindjes, është bërë palë me krimin që e mban në këmbë këtë pushtet dhe ka legjitimuar të paligjshme në procesin farsë të votimeve të 30 qershorit, duke na kthyer pas në diktaturë. Qytetarët e Kamzës nuk do të pranojnë që të drejtohen nga një i zgjedhur me 9 %. Bashkia dhe kryebashkiaku do të vazhdojnë punën deri kur në këtë vend të ketë zgjedhje legjitime, të dekretuara nga Presidenti i Republikës, të ketë garë, të jenë të lira dhe të ndershme, si dhe të pranohen nga faktori ndërkombëtar si arbitri i vetëm për standardet e plotësuara”, deklaroi Mziu ndër të tjera.

Kujtojmë se nëse Mziu bëhet pengesë për sulin që ky i fundit të marrë në dorëzim Bashkinë e Kamzës, Mziu rrezikon sipas ligjit deri në një vit burg. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cjapi: 01/08/2019 13:59

  E ka fajin Rama me ty, se ti duhet te ishe ne burg. Boll ke vjedh 12 vjet aty me Lush osmanin. Ku e more ti bashkin nga dibra e solle.

  Përgjigju
 • 007: 01/08/2019 12:54

  Mor kelushi sali qenit mor te q**** qent bashk me ilir m**** Ti mor qeni saliut do ta leshosh me vrap se nuk ta ka len baba.Po qese nuke le me qejf do ta leshosh ne menyr DEMOKRATIKE mor monstra

  Përgjigju
 • ferdinand_USa: 01/08/2019 12:32

  ty dhe metes do ju ndertojme nje vend ke reci i shkodres aty ku do akumulohet gjithe llumi i kombit. pse jo dhe rama

  Përgjigju
 • Blendi: 01/08/2019 12:09

  Edhe kur te liroj zyren, qe as diskutohet , mos beni gabim ta lini te lire kete kodosh sepsejo vetem si person i lire fizikisht eshte i rrezikshem ,por edhe fotografia e tij ndjell neveri dhe rrezik per publikun .

  Përgjigju
 • tosi: 01/08/2019 11:55

  nuk e di pse me ngjan ky Xhelal mendjeziu me nje oficer nazist te zene rob ne betejen e Stalingradit,nuk e di cfare ka te perbahket me ate naziskin,,,,

  Përgjigju
  • Cubi: 01/08/2019 12:57

   Mir e ke . Ka shummmmmm te perbashketa maskarai.Nuk jan me pak se fashistat i gjith shqupi.

 • Sondazhi i ditës:

  Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Befasi në Champions League, Dortmund - PSG në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin

GOLAT/ Befasi në Champions League, Dortmund - PSG në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin