Gjykata liroi administratorin e 'Gulf', Braçe: Drejtësia e vjetër vlen për ata që kanë para 

Gjykata liroi administratorin e 'Gulf', Braçe: Drejtësia e vjetër vlen për ata që kanë para 

Deputeti i PS, Erion Braçe

Deputeti socialist, njëherazi kryetar i komisionit parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Erjon Braçe, ka reaguar pas lirimit nga Gjykata të administratorit të kompanisë, "Gulf", Albano Aliko. Braçe shkruan në Facebook se lirimi i Alikos u bë nga drejtësia e vjetër e cila dha një tjetër vendim sipas tij skandaloz në favor të atij që ka para. Në rastin konkret të një prej njerëzve më të rëndësishëm të kompanisë së karburanteve "Gulf" e cila ka falimentuar, që akuzohet për mashtrim 5 mln euro ndaj konsumatorëve dhe shtetit.

Postimi i Braçes në Facebook:
Çunat e 'Gulf' janë mbi qytetarët. Sepse për këtë sistem gjyqësor qytetari është i fundit fare, fare. Sepse kjo drejtësi e vjetër vlen veç për ata që kanë para shumë, madje dhe para që vijnë prej mashtrimit të mijëra qytetarëve. 

Postimi i Braçes në Facebook

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?