Gjykata: Vrau kineastin Bujar
Barçi, 23 vite burg ish-truprojës

Gjykata: Vrau kineastin Bujar<br />Barçi, 23 vite burg ish-truprojës
Njeriu që ekzekutoi me pistoletë pas koke kineastin Bujar Barçi, do të qëndrojë 23 vjet në burg. Halit Shahini, që më parë ka shërbyer dhe si ish-truproja e Luan Hajdaragës është shpallur fajtor nga gjykata e Tiranës, për akuzën e “Vrasjes me paramendim” në dëm të shtetasit Bujar Barçi. Sipas vendimit të gjykatës së Tiranës i pandehuri Halit Shahini është njohur me viktimën Bujar Barçi që prej vitit 2001.

Për shkak njohjes ata kanë biseduar e vendosur që të investonin së bashku në fushën e ndërtimit.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara