Pas 5 grave, kalon Vettingun gjyqtari i parë, Islamaj i Gjykatës së Lartë: Përgjegjshmëria shpërblehet!

Pas 5 grave, kalon Vettingun gjyqtari i parë, Islamaj i Gjykatës së Lartë: Përgjegjshmëria shpërblehet!

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, ka kaluar me sukses procesin e Vettingut, duke u bërë kështu gjyqtari i parë mashkull që kalon Vettingun, pasi më parë kanë kaluar këtë proces me sukses vetëm gratë gjyqtare.

KPK ka dhënë sot vendimin për gjyqtarin Islamaj, duke e konfirmuar atë në detyrë, pasi rezulton i pastër nga figura dhe me pasuri të justifikuar. Pas vendimit të KPK, gjyqtari Islamaj foli shkurtimisht, duke thënë se "Përgjegjshmëria shpërblehet".

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë dha llogari në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit dy ditë më parë, në seancën dëgjimore para trupës gjykuese të përbërë nga Suela Zhegu, Pamela Qirko, Genta Tafa (Bungo), ku deklaroi se pasuria e tij është e trashëguar nga gjyshërit. 

Nga hetimet e KPK, rezultoi që gjyqtari të ketë dy apartamente në Durrës, ku njëri është në pronësi të bashkëjetueses, 1000 m2 tokë arë në Kavajë, dy garsionere dhe garazh+dyqan te Shkëmbi i Kavajës, si dhe një autoveturë, pasuri këto me burim të justifikuar, si dhe nuk kishte kryer deklarim të rremë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)