Goditet grupi me 8 shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen dy plantacione me marijuanë, makina dhe euro

Goditet grupi me 8 shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen dy plantacione me marijuanë, makina dhe euro

Foto ilustruese

Tetë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë spanjolle pasi akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Mësohet se autoritetet kanë sekuestruar 2 plantacione me marijuanë, ku u kultivuan mbi 2 mijë rrënjë kanabisi me peshë 250 kg, 4 kg marijuanë e përpunuar dhe 6500 euro.

Më tej raportohet se policia spanjolle ka sekuestruar dhe një automjet dhe disa pajisje që shërbenin për përpunimin e drogës.

Të arrestuarit i përkasin moshës 18-42 vjeç. Hetimet për goditjen e këtij grupi kanë nisur që në muajin gusht, ku u gjet një sasi droge e braktisur në një depo në Catarroja.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë