Goditi me grushte punonjësin e OSHEE-së arrestohet 45-vjeçari në Vorë! Në Pranga edhe një 55-vjeçar pasi qëlloi efektivin e policisë rrugore

Goditi me grushte punonjësin e OSHEE-së arrestohet 45-vjeçari në Vorë! Në Pranga edhe një 55-vjeçar pasi qëlloi efektivin e policisë rrugore

Foto ilustruese

Dy persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, pasi kanë goditur dhe dhunuar për shkak të detyrës një efektiv të policisë rrugorë si dhe një punonjës të OSHEE-së.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. H., 55 vjeç, për veprën penale "Goditjet për shkak të detyrës", pasi për shkak të detyrës, ka goditur punonjësin e Policisë së Qarkullimit Rrugor.

Po ashtu policia e Vorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin B. E., 45 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale "Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike", pasi në Domje, ka goditur me grushte, punonjësin e OSHEE-së Vorë, duke e penguar në kryerjen e detyrës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Plotësimi i Kushtetueses/ KED sërish ankesë: Agjensia e Kadastrës nuk sjell informacion për gjyqtarët