6 operacionet e antimafias që zbuluan investimet e 'Ngdrangheta' në Itali dhe Shqipëri


Të tjera detaje mësohen nga megaoperacioni i antimafias italiane në Katanzaro, që rezultoi me ndalimin e 50 personave, nga të cilër dy shqiptarë.

Në dosjen e siguruar nga gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, autoritetet italiane flasin për 7 operacione që kanë zhvilluar.

Bëhet fjalë për operacione të koduara 'Trigarium', 'Johnny', 'Stige', 'Aemilia', 'Kytirion' dhe 'Malapantia'.

Pjesë nga dosja voluminoze e siguruar nga Report Tv


Lajmi kryesor:

'Princi' i Ndrangheta'-s, biznes në Tiranë me anëtarin shqiptar të bandës, Henrik Baçi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?×

Lajmi i fundit

John

616-vjetori i lindjes së Skënderbeut, Ambasada e SHBA publikon foton e statujës së tij në Michigan: Frymëzim për të gjithë ne