Gola dhe spektakël, Reali shpallet
fitues i Superkupës së Europës

Gola dhe spektakël, Reali shpallet<br />fitues i Superkupës së Europës
Real Madrid shpallet fitues i Superkupës së Europës, pasi mund Seviljan në limitin e kohës shtesë 3-2.

Fillimisht ishte Marco Asensio, që kaloi Realin e Madridit në avantazh në pjesën e parë, por barazoi Franco Vazquez, ndërsa Yevheniy Konoplyanka përmbysi gjithçka për Seviljan.

Megjithatë Reali nuk u dorëzua dhe në minutën e fundit të pjesës së dytë barazoi me heroin e përhershëm të finaleve, Sergio Ramos duke dërguar gjithçka në shtesë.

Shtesa e parë u mbyll në barazim 2-2, ndërsa në të dytën Daniel Carvajal në minutën e 119’ një nga përfundoi i kohës së rregullt shënoi golin e fitores për Kampionët e Europës.

d.b/shqiptarja.com

Si ju duk protesta e opozitës?

×

Lufta Rusi-Ukrainë/ Moska sulmon anijet në portin Odessa, 1 person i vdekur! Ushtria ruse hyn në qytetin Toretsk