GOLAT/ Arsenal '6-ballë' në Londër, West Hami 'në tapet'! Man. United fitore me zemër në udhëtim

GOLAT/ Arsenal '6-ballë' në Londër, West Hami 'në tapet'! Man. United fitore me zemër në udhëtim

Arsenali feston suksesin

Premier League në Angli vijoi këtë të dielë sportive me dy ndeshje. Duke nisur nga ora 15:00, në Londër Arsenali "shkërmoqi" 0-6 West Hamin. Në 17:30 Aston Villas humbi 1-2 me Manchester United në Birmingham.

Në "London Stadium", West Hami humbi 0-6 me Arsenalin. Për raundin e 24-t, "Topçinjtë" e Artetas dominuan një ndeshje që largoi nga stadiumi mijëra tifozë vendas në fundin e pjesës së parë. Saliba, Saka, Gabriel dhe Trossard shënuan në pjesën e parë për miqtë, teksa Saka gjeti dopietën personale në pjesën e dytë. Llogaritë e ndeshjes i mbylli Declan Rice në minutën e 66 me një supergol, me ish-in e sfidës që zgjodhi mos festonte. 

Manchester United është kthyer "në shina" dhe shijon suksesin e tretë radhazi në Premier League. Djemtë e ten Hag fituan 1-2 kundër Aston Villas në Birmingham. Transferta nuk ishte e lehtë për "Djajtë", paçka se shënuan një gol të bukur me Hojlund në të 17 minutë. Villa ia doli më pas të barazonte me Douglas Luiz në të 67 minutë. I futur nga stoli, McTominay i dha tri pikë United me golin e minutës së 86-të. 

Premier League, java 24:

E dielë

15:00 West Ham 0-6 Arsenal

17:30 Aston Villa 1-2 Manchester United

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:37
Manchester United fitore për 'infarkt', mposht 1-2 Aston Villan (VIDEO)


Manchester United është kthyer "në shina" dhe shijon suksesin e tretë radhazi në Premier League. Djemtë e ten Hag fituan 1-2 kundër Aston Villas në Birmingham. Transferta nuk ishte e lehtë për "Djajtë", paçka se shënuan një gol të bukur me Hojlund në të 17 minutë. Villa ia doli më pas të barazonte me Douglas Luiz në të 67 minutë. I futur nga stoli, McTominay i dha tri pikë United me golin e minutës së 86-të. Tanimë të kuqtë me 41 pikë pozicionohen në vendin e gjashtë, teksa Villa me 46 pikë mban vendin e pestë.

 

Ora 17:12
VIDEO/ Arsenali mund 0-6 West Hamin, tifozët largohen nga stadiumi

Në "London Stadium", West Hami humbi 0-6 me Arsenalin. Për raundin e 24-t, "Topçinjtë" e Artetas dominuan një ndeshje që largoi nga stadiumi mijëra tifozë vendas në fundin e pjesës së parë. Saliba, Saka, Gabriel dhe Trossard shënuan në pjesën e parë për miqtë, teksa Saka gjeti dopietën personale në pjesën e dytë. Llogaritë e ndeshjes i mbylli Declan Rice në minutën e 66 me një supergol, me ish-in e sfidës që zgjodhi mos festonte. Arsenal me 52 pikë merr vendin e tretë, teksa gjendet poshtë Liverpoolit dhe Man. Cityt. West Ham nga ana tjetër ka pesë ndeshje pa fitore, paçka se mban vendin e tetë me 36 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Ylli Pata: A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?