GOLAT/ Atletico Madrid tri pikë për Championsin, Cadiz shpreson për mbijetesën! Valencia 0-0 Rayo Vallecanon

GOLAT/ Atletico Madrid tri pikë për Championsin, Cadiz shpreson për mbijetesën! Valencia 0-0 Rayo Vallecanon

Atletico Madrid 1-0 Celta Vigo

La Liga në Spanjë vijoi këtë të diel me javën e 35-të. Cadiz fitoi 1-0 ndaj Getafes dhe mban shpresat gjallë se në javët e fundit do sigurojë mbijetesën, paçka rivalitetit të fortë në fundin e tabelës. Fitore edhe për Atletico Madrid, që tre javë nga fundi i sezoni "blindon" zonën Champions.

Në "Metropolitano" Atletico Madrid fitoi 1-0 kundër Celta Vigos. Ndeshja për djemtë e Diego Simeones nuk ishte e lehtë, me golin e tri pikëve që u shënua nga Rodrigo de Paul në minutën e 84-t. Pas javës së 35-të Atletico mban vendin e katërt me 70 pikë, tetë më shumë se Bilbao. Ndërkohë Celta pozicionohet e 17-ta dhe për momentin shpëton sezonin.

Në "Mestalla" Valencia dhe Rayo Vallecano barazuan 0-0. Vendasit humbën mundësinë për t'u afruar me Evropën, teksa për miqtë 90 minuta luajti Ivan Balliu.

La Liga, raundi 35:

E diel, 12 maj 2024

14:00 Cadiz 1-0 Getafe

16:15 Atl. Madrid 1-0 Celta Vigo

18:30 Valencia 0-0 Rayo Vallecano

Renditja:

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:40
VIDEO/ De Paul nderon Simeonen, Atl. Madrid fiton 1-0 kundër Celta Vigos dhe 'blindon' zonën Champions

Në "Metropolitano" Atletico Madrid fitoi 1-0 kundër Celta Vigos. Ndeshja për djemtë e Diego Simeones nuk ishte e lehtë, me golin e tri pikëve që u shënua nga Rodrigo de Paul në minutën e 84-t. Pas javës së 35-të Atletico mban vendin e katërt me 70 pikë, tetë më shumë se Bilbao. Ndërkohë Celta pozicionohet e 17-ta dhe për momentin shpëton sezonin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit